http://grey.turystyka.com.pl/~regent/CRM/czartery/opiniexml/?kierunek=szwecja&miasto=sztokholm0 CITY BREAK - MAGIA SZTOKHOLMU
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies.
Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce prywatności.
city break

CITY BREAK - MAGIA SZTOKHOLMU

CITY BREAK - MAGIA SZTOKHOLMU

Sztokholm to stolica Skandynawii i miasto wielu kontrastów. W Sztokholmie spokój spotyka się z nowoczesnością, a modne restauracje i tętniące życiem kluby znajdują się obok idyllicznego archipelagu 14 wysp. Przez europejczyków uznawane jest za jedno z najładniejszych miast Europy Północnej, a przez Szwedów nazywane „Miastem, w którym łatwo oddychać”.

Wyszukaj ofertę

Kierunek:
od:
do:
Dorosłych:
Wiek dziecka 1:
Wylot z:

City Break - Magia Sztokholmu - 4 dni (samolotem z Modlina)
Program
Sztokholm to stolica Skandynawii i miasto wielu kontrastów. W Sztokholmie spokój spotyka się z nowoczesnością, a modne restauracje i tętniące życiem kluby znajdują się obok idyllicznego archipelagu 14 wysp. Przez europejczyków uznawane jest za jedno z najładniejszych miast Europy Północnej, a przez Szwedów nazywane „Miastem, w którym łatwo oddychać”.

Program:

Dzień 1:
Odprawa na lotnisku i przelot do Sztokholmu - stolicy Szwecji. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny lub początek zwiedzania w zależności od godzin przylotu.

Dzień 2-3:
Kolejne dwa dni to czas na poznanie wspaniałej atmosfery, fascynujących zabytków i najciekawszych atrakcji Sztokholmu, takich jak
- Ratusz miejski, którego fasada pochłonęła aż 8 milionów cegieł, a wnętrza projektowane były przez najlepszy szwedzkich architektów, to właśnie w Złotej Sali tego budynku odbywa się bankiet dla laureatów nagrody Nobla
- Gustav Adolfs Torg – plac, przy którym znajduje się Opera Królewska oraz pomnik szwedzkiego króla Gustava Adolfa II
- Katedra Storkyrkan – czyli Katedra Św. Mikołaja, w której odbywają się wszelkie uroczystości dworskie
- Muzeum Nobla - przedstawiające ewolucję całego konkursu, a także laureatów nagrody, a w muzealnym bistro można zjeść nie tylko lunch, ale także lody Nobla
- Marten Trotzigs Grand - najwęższa uliczka w mieście nazwana na cześć handlarza pochodzącego z burżuazji, który miał przy niej swoje posiadłości i sklep
- Muzeum Statku Vasa – najczęściej odwiedzane muzeum w całej Skandynawii z odrestaurowanym z dbałością o szczegóły statkiem wojennym
- Muzeum Nordyckie przedstawiające życie w Szwecji kiedyś i dziś
- Stare Miasto – najbardziej mityczna i legendarna część Sztokholmu, miejsce gdzie spotykają się miejskie legendy i opowieści
- Budynek siedziby sejmu Czterech Stanów z bogatym zbiorem herbów szlacheckich rodów szwedzkich
- Riksdaghuset z zachwycającą fasadą - siedziba Parlamentu Szwedzkiego
- Kungliga Slottet – jeden z największych w Europie Pałaców Królewskich
- Dom Rycerstwa Riddarhaustet – barokowy budynek, będący miejscem obrad stanu arystokratycznego, który zasiada w parlamencie
- Punkt widokowy Fjallgatan - wzniesiony na klifie, z którego można podziwiać wspaniały widok na panoramę miasta oraz napić się kawy w jednej z kafejek

Podczas przerw w zwiedzaniu proponujemy czas wolny na drobne zakupy lub posiłek, podczas którego będzie możliwość spróbowania tradycyjnych szwedzkich potraw, takich jak raggmunk, czyli naleśniki ziemniaczane na słodko-słono, mięsne klopsiki, czy kanelbullar- słodkie cynamonowe bułeczki. (płatne według indywidualnych zamówień).

Ponadto Sztokholm oferuje bogaty wachlarz atrakcji dodatkowych, realizowanych fakultatywnie w czasie wolnym, w którym każdy znajdzie coś dla siebie:

- Skansen – najstarszy w Europie tego typu obiekt, przedstawiający Szwecję w miniaturze, usytuowany wśród malowniczego krajobrazu, posiada ponad 150 wiejskich budynków i zoo (ok. 100-180 SEK/os.)
- Park Rzeźby Millesgarden – muzeum zbudowane na tarasach, w miejscu gdzie mieszkali Państwo Milles – artystyczne małżeństwo (ok. 150 SEK/os.)
- Akwarium, gdzie można zobaczyć ogromnego suma, groźne piranie, a także majestatyczne rekiny i wielobarwne koralowce (ok. 120 SEK/os.)
- Dom Motyli i Ptaków – bujne, tropikalne środowisko, w którym można zobaczyć z bliska egzotyczne motyle, żaby i papugi oraz wiele innych zwierząt (ok. 145 SEK/os.)
- Muzeum Porcelany Gustavsberg – wystawa poświęcona sławnej produkcji szwedzkiej porcelany, gdzie można zobaczyć znane porcelanowe wzory i formaty lub spróbować własnych sił w jej malowaniu (ok. 65 SEK/os.)
- Junibacken – muzeum przenosi do świata Astrid Lindgren, w którym możemy spotkać wiele postaci z opowiadań autorki, a w sklepiku muzealnym kupić jej książkę (ok. 179 SEK/os.)
- Kościół Riddarholmen – dawne opactwo i miejsce pochówku szwedzkich władców i ich żon oraz arystokracji, pochowano tam między innymi króla Gustava II Adolfa i jego żonę (ok. 50 SEK/os.)
- Muzeum Historyczne Win i Wódek zabiera w podróż po wszelakich alkoholowych przeżyciach, od stanu upicia po męki, przenosi z ławki w parku na koktajlowe przyjęcie (ok. 100 SEK/os.)
-SkyView - to dwie gondole w kształcie przeszklonych kul, które wjeżdżają 130 m nad poziom morza, na szczyt największego kulistego budynku Ericsson Globe, z którego można podziwiać panoramę miasta (ok. 150 SEK/os.)

Wieczorami proponujemy skorzystać, ze słynnych sztokholmskich rozrywek, które świetnie oddają ducha miasta (płatne indywidualnie wg zamówienia):
- Icebar Stockholm by Icehotel - pierwszy stały bar lodowy wykonany we wnętrzu lodowego hotelu, wszystko oprócz cieczy podawanych do wypicia jest wykonane z lapońskiego lodu, ponieważ panuje tam stała temperatura -23 stopni Celsjusza, warto rozważyć kilka drinków dla rozgrzania
- Thaiboat - popularna restauracja w Sodermalm, czyli dokach Sztokholmu, gdzie można zjeść autentyczne tajskie jedzenie, wieczorami natomiast restauracja zamienia się w klub z różnorodną muzyką i bogatą ofertą koktajli
- Sodra Bar - zachwycający wystrój wzorowany na poprzednim stuleciu z muzyką na żywo kilka razy w tygodniu, a wszystko to odbywa się na tarasie z oszałamiającym widokiem na Sztokholm

Dzień 4:
Wymeldowanie z hotelu. Czas wolny w zależności od godzin wylotu, transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

Zakwaterowanie podstawowe:
Hotele 3* - położone w pobliżu środków komunikacji miejskiej/podmiejskiej, w odległości kilku przystanków od największych atrakcji Sztokholmu. Wszystkie hotele oferują wygodnie urządzone i zadbane pokoje 2 osobowe (możliwość 1 dostawki) z łazienką, TV i telefonem.
Wyżywienie - śniadania kontynentalne

Informacje dodatkowe:
- Spotkanie z pilotem/przedstawicielem organizatora nastąpi na lotnisku w Polsce lub po przylocie w Sztokholmie.
- Transfery z/na lotnisko są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności od ilości osób, natomiast przejazdy podczas zwiedzania komunikacją miejską i/lub podmiejską.
- Kolejność dni zwiedzania może ulec zmianie.
- Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów.
- W przypadku wylotu z Sztokholmu w godzinach porannych zamiast śniadania może być wydany pakiet śniadaniowy.
- Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.
- „Single” - bez dopłaty, przy dokwaterowaniu do pokoju 2 lub 3 osobowego (opcja na zapytanie).
- „Zniżki dla dzieci” - dotyczą dziecka do 12 lat zakwaterowanego wspólnie z 2 osobami pełnopłatnymi.

WAŻNE:
Bardzo prosimy o dokładne wypełnianie formularza rezerwacyjnego w szczególności podania pełnego nazwiska i imienia zgodnego z dokumentem, którym będą się Państwo posługiwali podczas podróży, daty urodzenia oraz obywatelstwa. Prosimy też o sprawdzenie terminu ważności tego dokumentu.
Cena zawiera
- przelot samolotem na wybranej trasie
- opłaty i podatki lotniskowe
- koszt przewozu bagażu podręcznego (WIZZAIR o wymiarach 40x30x20cm, waga do 10 kg, RYANAIR o wymiarach 40x20x25cm, waga do 10 kg)
- 3 noclegi w hotelu 3*
- zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym
- 3 śniadania
- opiekę polskojęzycznego pilota/przedstawiciela Regent
- podstawowe ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
- gwarancję niezmienności ceny
Cena nie zawiera
- Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie ramowym, na który należy przeznaczyć dodatkowo ok. 1450-1550 SEK/osoba. Kwota ta obejmuje transfery z/na lotnisko, bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji, bilety komunikacji miejskiej i/lub podmiejskiej podczas realizacji programu zwiedzania oraz usługi lokalnych przewodników.
- Kosztu wycieczek fakultatywnych i atrakcji pozaprogramowych.
- Kosztu posiłków zamawianych indywidualnie.
- Kosztu usługi przewozu bagażu rejestrowanego, którego waga uzależniona jest od linii lotniczej realizującej przelot (WIZZAIR - do 10kg; RYANAIR - do 10kg o maksymalnych wymiarach 55x40x20cm;. Usługę tę można nabyć opcjonalnie dla wszystkich lub tylko wybranych podróżujących osób za dodatkową opłatą.
- Kosztu usługi przewozu bagażu głównego (rejestrowanego), którego waga uzależniona jest od linii lotniczej realizującej przelot (WIZZAIR - do 20kg; RYANAIR - do 20kg. Usługę tę można nabyć opcjonalnie dla wszystkich lub tylko wybranych podróżujących osób za dodatkową opłatą.
- Kosztu usługi pierwszeństwa wejścia na pokład wraz z dodatkowym bagażem podręcznym, którego wymiary i waga są uzależnione od linii lotniczej realizującej przelot (WIZZAIR do 10kg o maksymalnych wymiarach 55x40x23cm, RYANAIR - do 10kg o maksymalnych wymiarach 55x40x20cm). Usługę tę można nabyć opcjonalnie dla wszystkich lub tylko wybranych podróżujących osób za dodatkową opłatą.
- Dopłaty do miejsc w samolocie obok siebie w ramach jednej rezerwacji.
- Dopłaty do pokoju jednoosobowego (500 PLN/os.)

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.
1.
29.06.2023
02.07.2023
3830 PLN
2.
10.08.2023
13.08.2023
3830 PLN
3.
14.09.2023
17.09.2023
3830 PLN

Sztokholm

Sztokholm - największe miasto i stolica Szwecji. Siedziba rządu, parlamentu oraz rodziny królewskiej.

Sztokholm jest siedzibą władz administracyjnych regionu Sztokholm.

Miasto (gmina Sztokholm) zamieszkuje 825 057 osób a cały region Sztokholmu - 2 011 047.

Niektórzy badacze wywodzą nazwę miasta od stock - pień, pal, belka i holme - wyspa, wysepka.

W mieście jest ok. 70 muzeów, z których najczęściej odwiedzane są muzeum okrętu Vasa i Skansen na Djurgarden.

Historia

Miasto po raz pierwszy pojawia się w staro-skandynawskich sagach jako Agnafit, i jest łączone z mitologicznym królem szwedzkim, Agne. Pierwszy raz Sztokholm pojawia się w dokumentach w roku 1252, kiedy to kopalnie w Bergslagen uczyniły z niego ważne miejsce w dziedzinie handlu żelazem.

Rozwój miasta rozpoczął się w XIII wieku od części zwanej dzisiaj Gamla Stan - Stare Miasto. Za założyciela miasta uważany jest jarl Birger Magnusson, dzięki któremu miasto bardzo szybko uzyskało duże znaczenie w handlu. Od 1436 Sztokholm jest stolicą Szwecji (wcześniej, królewskim oraz handlowym i ekonomicznym, centrum Szwecji była Sigtuna). Po okresie walk szwedzko-duńskich w XV i XVI wieku, w 1523 Sztokholm został zdobyty ostatecznie przez Gustawa I Wazę. Od tego czasu też siedzibą szwedzkich królów był zamek Tre Kronor. W 1697 roku jednak pożar strawił większość budowli i od 1754 rodzina królewska zamieszkała już w Pałacu Królewskim. W 1776 roku powstała Akademia Szwedzka.

W połowie XIX wieku stolica Szwecji liczyła blisko 100 tysięcy mieszkańców. W Sztokholmie rozgrywane były Letnie Igrzyska Olimpijskie w 1912. Po II wojnie światowej, w 1952 uruchomiono w mieście pierwszą linię metra.

Geografia

Położenie

Położone w środkowej części kraju na 14 wyspach, które połączone są ze sobą 53 mostami oraz lądzie stałym nad zatoką Saltsjön (Morze Bałtyckie) i jeziorem Melar (szw. Mälaren) wraz z łączącą je cieśniną Norrström. Cały obszar stołeczny Sztokholmu obejmuje m.in. archipelag sztokholmski, czyli 24 000 wysp, wysepek i skał przybrzeżnych. Te uwarunkowania sprawiły, że miasto bywa nazywane Wenecją Północy. Ze 188 km2 powierzchni miasta jedną trzecią stanowi teren zabudowany, pozostałe woda, lasy i parki.


 


 

Klimat

Z powodu położenia na północy, klimat Sztokholmu jest silnie zróżnicowany, w zależności od pory roku. W czasie zimy dzień trwa około sześciu godzin. Natomiast w czerwcu czas ten sięga nawet 18 godzin. Z tego powodu, w Sztokholmie są ciepłe lata i mroźne zimy. Najwyższa zarejestrowana temperatura to +36, a najniższa to -32 stopnie Celsjusza.

Transport

Transport publiczny

Sztokholm posiada dobrze rozwiniętą sieć komunikacji miejskiej. Metro (szw. Tunnelbana), autobusy, szybka kolejka podmiejska i regionalna pozwalają szybko przemieszczać się w obrębie miasta jak i regionu sztokholmskiego. Wszystkie formy transportu naziemnego (poza autobusami z/na lotnisko oraz pociągami na lotnisko) zarządzane są przez Storstockholms Lokaltrafik (SL. Funkcjonują trzy koleje regionalne, w tym jedna wąskotorowa.

SL wprowadziła wspólny bilet na wszystkie środki komunikacji, poruszające się w regionie sztokholmskim. Pozwala to na łatwe przesiadanie się z metra na autobus, kolejkę podmiejską itd. Bilety są dostępne w formie kuponów jednoprzejazdowych oraz kart podróżnych. Karty podróżne mogą mieć różny okres ważności (od 24 godzin do jednego roku). Turystom, którzy nabędą tzw. kartę sztokholmską (szw. stockholmskortet), kartę abonamentową uprawiającą do jednorazowego wstępu do miejskich muzeów i galerii przez określoną liczbę dni (1-3) przysługują w tym czasie nieograniczone przejazdy komunikacją miejską. Bilety ulgowe przysługują osobom do 20 oraz powyżej 65 roku życia.

Drogi i kolej

Kolejowe połączenia dalekobieżne obejmują m.in. linie do Göteborga czy Sundsvall, obsługiwane przez pociągi typu X 2000. Znajduje się tu Dworzec Centralny.

W mieście krzyżują się drogowe trasy europejskie E4, E18 oraz E20.

Lotniska

Głównym lotniskiem Sztokholmu jest Arlanda, położona ok. 40 km na północ od Sztokholmu. Z Polski na Arlandę latają codziennie samoloty LOT-u z Warszawy oraz Lufthansy, KLM-u i SAS-u (z przesiadkami w portach europejskich). Z lotniska Arlanda do centrum miasta można dostać się: pociągiem (super-szybki ekspres Arlanda Express, ok. 20 minut), autobusem (szw. Flygbussarna) lub taksówką (40 min). Poza tym Sztokholm posiada lotnisko Bromma w centrum, obsługujące samoloty m.in. Malmö Aviation i innych lokalnych przewoźników, ruch czarterowy, jak i prywatne awionetki. Bromma jest też bazą dwóch aeroklubów. Blisko Sztokholmu (ok. 100 km na południe) znajduje się lotnisko Skavsta, na które można się dostać samolotami linii Wizz Air oraz Ryanair z kilku miast polskich. Z kolei na północ od Sztokholmu znajduje się lotnisko Västeras, które obsługiwane jest także przez tanie linie lotnicze. Również na północ, ok. 30 km w kierunku Uppsali, znajduje się lotnisko Gryttjom, gdzie wykonuje się m.in. skoki spadochronowe.

 

Promy

Sztokholm poprzez terminal promowy ma bezpośrednie połączenia promowe z Tallinnem, Rygą, Helsinkami, Turku oraz Mariehamn na Wyspach Alandzkich. Poprzez położony 60 km dalej na południu terminal w Nynäshamn posiada połączenia promowe z Gdańskiem. Małe promy (obsługiwane przez Waxholmsbolaget) pozwalają dostać się na wiele wysp archipelagu sztokholmskiego.

Turystyka

Główne zabytki i atrakcje miasta:

 • Pałac Królewski

 • Katedra

 • Dom Rycerstwa i Szlachty w Sztokholmie

 • Ratusz

 • Muzeum Okrętu "Vasa"

 • Skansen w Sztokholmie

Polonika

 • Liczne zabytki pochodzące z Polski (np. namiot zdobyty przez Sobieskiego pod Wiedniem, zbroje królów Polski, sztandary polskiego wojska, armaty) można obejrzeć w Livrustkammaren i w Muzeum Armii w Sztokholmie.

Kościoły Katolicke

 • Katerdra Katolicka pw. św. Eryka

 • Kaplica Miłosierdzia Bożego (Polska kaplica)

 • Kościół Św. Rodziny w Haninge

 • Kościół Św. Botvida we Fittji

 • Kościół Św. Eugenii na Kungsträdgarden

 

Na podstawie: artykuł Sztokholm (http://pl.wikipedia.org/wiki/Sztokholm) w Wikipedii

licencja: GNU Free Documentation Licence, autorzy: Wikipedyści

Brak opinii
PFR - Polski Fundusz Rozwoju

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”, udzieloną przez PFR SA.