Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies.
Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce prywatności.
city break

CITY BREAK - MAGIA LWOWA

CITY BREAK - MAGIA LWOWA

Lwów to miasto-symbol. Trudno wyobrazić sobie miejsce bardziej związane z polskością: z polską historią, kulturą i tożsamością. Zapraszamy w intrygującą podróż, podczas której spróbujemy typowych dla tego regionu potraw, tym samym przenosząc się do świata ukraińskich legend i kozackich tańców z nad Dniepru.

Wyszukaj ofertę

Kierunek:
od:
do:
Dorosłych:
Wiek dziecka 1:
Wylot z:

City Break - Magia Lwowa - 5 dni (samolotem z Berlina)
Program
Lwów to miasto-symbol. Trudno wyobrazić sobie miejsce bardziej związane z polskością: z polską historią, kulturą i tożsamością. Zapraszamy w intrygującą podróż, podczas której spróbujemy typowych dla tego regionu potraw, tym samym przenosząc się do świata ukraińskich legend i kozackich tańców z nad Dniepru.

Program:

1 dzień:
Odprawa na lotnisku i przelot do Lwowa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny lub zwiedzanie w zależności od godzin przylotu.

2 - 3 dzień:
Będzie to czas na poznanie atmosfery miasta oraz jego najważniejszych miejsc, takich jak
- Muzeum Browarnictwa prezentujące ponad półtysiącletnią historię browarnictwa we Lwowie i dające niepowtarzalną okazję do skosztowania złotego trunku
- Sobór Św. Jura z imponującymi rzeźbami i figurami świętych oraz unikalną siedemnastowieczną ikoną Matki Boskiej Trembowelskiej
- Kasyno Szlacheckie, gdzie niegdyś przedstawiciele arystokracji z całej Galicji spotykali się i załatwiali interesy, rozmawiali o polityce, a także organizowali bale, koncerty oraz przedstawienia teatralne
- Prospekt Swobody zwany także Aleją Wolności i uznawany za serce Lwowa
- Plac i Pomnik Mickiewicza, uznawany za najpiękniejszy pomnik naszego narodowego wieszcza
- Katedra Łacińska z łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej, przed którym król Jan Kazimierz złożył uroczyste śluby i powierzył Rzeczpospolitą opiece Maryi
- Kaplica Boimów z piękną bogato zdobioną fasadą przedstawiającą mękę Chrystusa
- Kwartał Ormiański – jedna z najstarszych dzielnic Lwowa z unikalną architekturą i niepowtarzalnym duchem oryginalnej najstarszej wschodniej kultury
- Katedra Ormiańska uważana za najbardziej niezwykłą świątynię Lwowa
- Cerkiew Wołoska z dzwonnicą będącą jednym z najbardziej charakterystycznych elementów zabudowy Lwowa
- Wzgórze Wysokiego Zamku skąd roztacza się zapierający dech w piersiach widok na miasto
- Cmentarz Łyczakowski z Cmentarzem Orląt Lwowskich z przepięknymi grobami Polaków – obrońców Lwowa

Podczas przerw w zwiedzaniu proponujemy czas wolny na drobne zakupy oraz posiłek, podczas którego będzie możliwość spróbowania typowych ukraińskich potraw takich jak barszcz, pielmieni, czy buchty, a także napojów takich jak kwas chlebowy oraz sok z brzozy (płatne według indywidualnych zamówień).

Ponadto Lwów oferuje bogaty wachlarz atrakcji dodatkowych, realizowanych fakultatywnie w czasie wolnym, w którym każdy znajdzie coś dla siebie:

- Muzeum Apteka, gdzie można zobaczyć przeróżne narzędzia do wyrobu lekarstw, dawne wyposażenie aptek, stare dokumenty (ok. 15 UAH/os.)
- Wieża Ratuszowa będąca doskonałym punktem widokowym na Lwów (ok. 15 UAH/os.)
- Fabryka Czekolady, w której można skosztować słynnej lwowskiej czekolady (płatne indywidualnie wg zakupów)

Wieczorami proponujemy skorzystać, ze słynnych miejscowych rozrywek, które świetnie oddają ducha miasta:
- Opera Lwowska – zapraszamy na przedstawienie w słynnej Operze Lwowskiej (ok. 50-300 UAH/os., wymagana wcześniejsza rezerwacja)
- Virmenka – kultowa kawiarnia, nosząca tytuł Najlepszej Kawiarni Lwowa (płatne indywidualnie wg zamówienia)
- Klub Rafinad People - klub, w którym można rozsmakować się w wyśmienitych koktajlach, spróbować miejscowych wariacji na temat fast food’ów oraz potańczyć przy hitach z dawnych lat i tych prosto z radia (płatne indywidualnie wg zamówienia)

4 dzień:
Proponujemy jako dzień wolny, który można przeznaczyć na zakupy pamiątek, lokalne atrakcje lub udział w wybranej wycieczce fakultatywnej.
- Żółkiew – podczas wycieczki zajrzymy do renesansowego kościoła z nagrobkami Żółkiewskich i Sobieskich, zobaczymy ruiny zamku, klasztor Dominikanów oraz ratusz miejski z arsenałem, dwa drewniane kościoły i szpital. Po krótkiej przerwie na posiłek, zakup pamiątek lub odpoczynek, odwiedzimy synagogę oraz starą kolegiatę, będącą mauzoleum rodów Żółkiewskich i Sobieskich. (cena ok. 200-300 UAH/os.)
- Skarby Złotej Podkowy – na początek odwiedzimy Olesko – zamek, będący miejscem urodzin króla Jana III Sobieskiego i filią Lwowskiej Galerii Obrazów, następnie przejedziemy do miejscowości Podhorce, gdzie zwiedzimy zamek Koniecpolskich, kościół W. Rzewuskiego, drewnianą cerkiew i ogrody pałacowe. Na koniec udamy się do Poczajowa ze słynną prawosławną Ławrą Poczajowską. (cena ok. 450-650 UAH/os.)

5 dzień:
Wymeldowanie z hotelu, czas wolny w zależności od godzin wylotu, transfer na lotnisko, przelot do Polski.

Zakwaterowanie:
Hotele 3* położone w pobliżu środków komunikacji miejskiej i w odległości kilku przystanków od największych atrakcji Lwowa. Wszystkie hotele oferują wygodnie urządzone i zadbane pokoje 2 osobowe (możliwość 1 dostawki) z łazienką, TV i telefonem.
Wyżywienie: śniadania kontynentalne.

Informacje dodatkowe:
- Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w Polsce lub po przylocie we Lwowie.
- Transfery z/na lotnisko są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności od wielkości grupy, natomiast przejazdy podczas zwiedzania komunikacją miejską i/lub podmiejską.
- Kolejność dni zwiedzania może ulec zmianie.
- Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów.
- W przypadku wylotu ze Lwowa w godzinach porannych zamiast śniadania może być wydany pakiet śniadaniowy.
- Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.
- „Single” - bez dopłaty, przy dokwaterowaniu do pokoju 2 lub 3 osobowego (opcja na zapytanie).
- „Zniżki dla dzieci” - dotyczą dziecka do 12 lat zakwaterowanego wspólnie z 2 osobami pełnopłatnymi.

WAŻNE:
Bardzo prosimy o dokładne wypełnianie formularza rezerwacyjnego w szczególności podania pełnego nazwiska i imienia zgodnego z paszportem (nie ma możliwości wjazdu na terytorium Ukrainy na podstawie dowodu osobistego), daty urodzenia oraz obywatelstwa. Prosimy też o sprawdzenie terminu ważności paszportu (zalecane jest, by była ważny 6 miesięcy od daty powrotu).
Cena zawiera
- przelot samolotem na wybranej trasie
- opłaty i podatki lotniskowe
- koszt przewozu bagażu podręcznego: WIZZAIR – wymiary: 55x40x23cm, waga do 10 kg
- 4 noclegi w hotelu 3*
- zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym
- 4 śniadania
- opiekę polskojęzycznego pilota/przedstawiciela Regent
- podstawowe ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
- gwarancję niezmienności ceny
Cena nie zawiera
- Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie ramowym, na który należy przeznaczyć dodatkowo ok. 1200-1400 UAH/osoba. Kwota ta obejmuje: transfery z/na lotnisko, opłatę za podatek turystyczny, bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji, bilety komunikacji miejskiej i/lub podmiejskiej podczas realizacji programu zwiedzania oraz usługi lokalnych przewodników.
- Kosztu wycieczek fakultatywnych i atrakcji pozaprogramowych.
- Kosztu posiłków zamawianych indywidualnie.
- Kosztu usługi przewozu bagażu głównego (rejestrowego), którego waga uzależniona jest od linii lotniczej realizującej przelot: WIZZAIR - do 20kg. Usługę tę można nabyć opcjonalnie dla wszystkich lub tylko wybranych podróżujących osób za dodatkową opłatą.
- Dopłaty do pokoju jednoosobowego (500 PLN/os.)

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.
1.
02.05.2018
06.05.2018
2650 PLN
1890 PLN
2.
30.05.2018
03.06.2018
2650 PLN
2090 PLN
3.
27.06.2018
01.07.2018
2650 PLN
1990 PLN
4.
15.08.2018
19.08.2018
2650 PLN
2550 PLN

 Strona w budowie

Brak opinii