Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies.
Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Poprzedni Następny

Wyszukaj ofertę

Kierunek:
od:
do:
Dorosłych:
Wiek dziecka 1:
Wylot z:

City Break - Magia Lwowa - 4 dni (samolotem z Gdańska)
Program
Lwów to miasto-symbol. Trudno wyobrazić sobie miejsce bardziej związane z polskością: z polską historią, kulturą i tożsamością. Zapraszamy w intrygującą podróż, podczas której spróbujemy typowych dla tego regionu potraw, tym samym przenosząc się do świata ukraińskich legend i kozackich tańców z nad Dniepru.

Program:

Dzień 1:
Odprawa na lotnisku i przelot do Lwowa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny lub zwiedzanie w zależności od godzin przylotu.

Dzień 2-3:
Będzie to czas na poznanie atmosfery miasta oraz jego najważniejszych miejsc, takich jak
- Muzeum Browarnictwa prezentujące ponad półtysiącletnią historię browarnictwa we Lwowie i dające niepowtarzalną okazję do skosztowania złotego trunku
- Sobór Św. Jura z imponującymi rzeźbami i figurami świętych oraz unikalną siedemnastowieczną ikoną Matki Boskiej Trembowelskiej
- Kasyno Szlacheckie, gdzie niegdyś przedstawiciele arystokracji z całej Galicji spotykali się i załatwiali interesy, rozmawiali o polityce, a także organizowali bale, koncerty oraz przedstawienia teatralne
- Prospekt Swobody zwany także Aleją Wolności i uznawany za serce Lwowa
- Plac i Pomnik Mickiewicza, uznawany za najpiękniejszy pomnik naszego narodowego wieszcza
- Katedra Łacińska z łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej, przed którym król Jan Kazimierz złożył uroczyste śluby i powierzył Rzeczpospolitą opiece Maryi
- Kaplica Boimów z piękną bogato zdobioną fasadą przedstawiającą mękę Chrystusa
- Kwartał Ormiański – jedna z najstarszych dzielnic Lwowa z unikalną architekturą i niepowtarzalnym duchem oryginalnej najstarszej wschodniej kultury
- Katedra Ormiańska uważana za najbardziej niezwykłą świątynię Lwowa
- Cerkiew Wołoska z dzwonnicą będącą jednym z najbardziej charakterystycznych elementów zabudowy Lwowa
- Wzgórze Wysokiego Zamku skąd roztacza się zapierający dech w piersiach widok na miasto
- Cmentarz Łyczakowski z Cmentarzem Orląt Lwowskich z przepięknymi grobami Polaków – obrońców Lwowa

Podczas przerw w zwiedzaniu proponujemy czas wolny na drobne zakupy oraz posiłek, podczas którego będzie możliwość spróbowania typowych ukraińskich potraw takich jak barszcz, pielmieni, czy buchty, a także napojów takich jak kwas chlebowy oraz sok z brzozy (płatne według indywidualnych zamówień).

Ponadto Lwów oferuje bogaty wachlarz atrakcji dodatkowych, realizowanych fakultatywnie w czasie wolnym, w którym każdy znajdzie coś dla siebie:

- Muzeum Apteka, gdzie można zobaczyć przeróżne narzędzia do wyrobu lekarstw, dawne wyposażenie aptek, stare dokumenty (ok. 15 UAH/os.)
- Wieża Ratuszowa będąca doskonałym punktem widokowym na Lwów (ok. 15 UAH/os.)
- Fabryka Czekolady, w której można skosztować słynnej lwowskiej czekolady (płatne indywidualnie wg zakupów)

Wieczorami proponujemy skorzystać, ze słynnych miejscowych rozrywek, które świetnie oddają ducha miasta:
- Opera Lwowska – zapraszamy na przedstawienie w słynnej Operze Lwowskiej (ok. 50-300 UAH/os., wymagana wcześniejsza rezerwacja)
- Virmenka – kultowa kawiarnia, nosząca tytuł Najlepszej Kawiarni Lwowa (płatne indywidualnie wg zamówienia)
- Klub Rafinad People - klub, w którym można rozsmakować się w wyśmienitych koktajlach, spróbować miejscowych wariacji na temat fast food’ów oraz potańczyć przy hitach z dawnych lat i tych prosto z radia (płatne indywidualnie wg zamówienia)

Dzień 4:
Wymeldowanie z hotelu, czas wolny w zależności od godzin wylotu, transfer na lotnisko, przelot do Polski.

Zakwaterowanie:
Hotele 3* położone w pobliżu środków komunikacji miejskiej i w odległości kilku przystanków od największych atrakcji Lwowa. Wszystkie hotele oferują wygodnie urządzone i zadbane pokoje 2 osobowe (możliwość 1 dostawki) z łazienką, TV i telefonem.
Wyżywienie: śniadania kontynentalne.

Informacje dodatkowe:
- Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w Polsce lub po przylocie we Lwowie.
- Transfery z/na lotnisko są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności od wielkości grupy, natomiast przejazdy podczas zwiedzania komunikacją miejską i/lub podmiejską.
- Kolejność dni zwiedzania może ulec zmianie.
- Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów.
- W przypadku wylotu ze Lwowa w godzinach porannych zamiast śniadania może być wydany pakiet śniadaniowy.
- Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.
- „Single” - bez dopłaty, przy dokwaterowaniu do pokoju 2 lub 3 osobowego (opcja na zapytanie).
- „Zniżki dla dzieci” - dotyczą dziecka do 12 lat zakwaterowanego wspólnie z 2 osobami pełnopłatnymi.

WAŻNE:
Bardzo prosimy o dokładne wypełnianie formularza rezerwacyjnego w szczególności podania pełnego nazwiska i imienia zgodnego z paszportem (nie ma możliwości wjazdu na terytorium Ukrainy na podstawie dowodu osobistego), daty urodzenia oraz obywatelstwa. Prosimy też o sprawdzenie terminu ważności paszportu (zalecane jest, by była ważny 6 miesięcy od daty powrotu).
Cena zawiera
- przelot samolotem na wybranej trasie
- opłaty i podatki lotniskowe
- koszt przewozu bagażu podręcznego: WIZZAIR – wymiary: 55x40x23cm, waga do 10 kg
- 3 noclegi w hotelu 3*
- zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym
- 3 śniadania
- opiekę polskojęzycznego pilota/przedstawiciela Regent
- podstawowe ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
- gwarancję niezmienności ceny
Cena nie zawiera
- Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie ramowym, na który należy przeznaczyć dodatkowo ok. 1200-1400 UAH/osoba. Kwota ta obejmuje: transfery z/na lotnisko, opłatę za podatek turystyczny, bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji, bilety komunikacji miejskiej i/lub podmiejskiej podczas realizacji programu zwiedzania oraz usługi lokalnych przewodników.
- Kosztu wycieczek fakultatywnych i atrakcji pozaprogramowych.
- Kosztu posiłków zamawianych indywidualnie.
- Kosztu usługi przewozu bagażu głównego (rejestrowego), którego waga uzależniona jest od linii lotniczej realizującej przelot: WIZZAIR - do 20kg. Usługę tę można nabyć opcjonalnie dla wszystkich lub tylko wybranych podróżujących osób za dodatkową opłatą.
- Dopłaty do pokoju jednoosobowego (400 PLN/os.)

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.
1.
14.09.2018
17.09.2018
2590 PLN
1650 PLN

Lwów

Lwów jest położony na pograniczu wschodniego Roztocza (Roztocze Lwowskie) i Wyżyny Podolskiej, nad rzeką Pełtwią. Jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, węzłem lotniczym, kolejowym i drogowym. Miasto to niegdyś było mieszanką kultur np. polskiej, żydowskiej, ormiańskiej, stąd wyróżnia się unikatową, różniącą od siebie architekturą.

Historia

Przez długi czas uważano, że historia Lwowa zaczyna się w XIII wieku. Dopiero odkrycia archeologiczne udowodniły, że ludzie żyli w okolicach Góry Zamkowej już w IX wieku. Odnalezione cmentarzyska wiązane są z plemieniem Lędzian. Obszar na którym leży dzisiejsze miasto był nazywany Grodami Czerwieńskimi i stanowił pole walk pomiędzy państwem Piastów a Rusinami. Tereny te przechodziły z rąk do rąk aby ostatecznie pozostać przy Rusi. Do końca XV wieku miasto rozwija się bardzo szybko i bez poważniejszych przeszkód. Kwitnie zwłaszcza rzemieślnictwo i kupiectwo, bo to we Lwowie schodzą się szlaki handlowe łączące Wschód z Zachodem. Jednak na skutek ekspansji tureckiej nad Morzem Czarnym dochodzi do kryzysu. Miasto podupada, a wielki pożar z 1527 roku niszczy większość średniowiecznej zabudowy. Ale to co mogło stanowić o upadku Lwowa staje się początkiem nowej ery, w której miasto wyrasta na doskonale prosperujący gospodarczo ośrodek myśli humanistycznej. Krzyżują się w nim wpływy polskie, ruskie, żydowskie i ormiańskie. Podczas kampanii wrześniowej na przedpolach doszło do bitwy z Niemcami. Polscy żołnierze bronili się dzielnie, ale po pojawieniu się wojsk sowieckich Lwów poddano Rosjanom. Zwycięzcy nie dotrzymali umów i aresztowali większość polskich oficerów, z których wielu rozstrzelano w obozach jenieckich w głębi Rosji. Aresztowano też wielu cywilów w tym literatów Władysława Broniewskiego i Aleksandra Wata. Na pełną współpracę z okupantem poszedł inny twórca Tadeusz Boy-Żeleński. W 1941 roku do miasta wkroczyły wojska niemieckie. Aresztowano i rozstrzelano przedstawicieli polskiej inteligencji (w tym Boya-Żeleńskiego) rozpoczęto prześladowania mniejszości żydowskiej. Jednocześnie nasilił się terror ukraiński wymierzony w ludność polską. Kiedy pod miastem stanęła Armia Czerwona do walki poderwano też oddziały AK. Po zdobyciu Lwowa wywieszono na ratuszu polską flagę (a także amerykańską, brytyjską i radziecką). Los miasta był już przesądzony. Znalazło się ono w granicach Ukraińskiej SRR, a większość ludności polskiej deportowano. W 1991 roku Lwów znalazł się w granicach niepodległej Ukrainy. W 1998 Stare Miasto (wraz z kilkoma innymi zabytkami) zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Turystyka

Główne atrakcje Lwowa:

 • Pałac Potockich
 • Lwowska Galeria Sztuki
 • Muzeum Etnografii i Przemysłu Artystycznego
 • Kościół Bożego Ciała i klasztor Dominikanów
 • Cerkiew Wołoska

Stare Miasto we Lwowie zostało w 1998 wpisane na listę Światowego dziedzictwa UNESCO, dzięki doskonałemu połączeniu architektonicznych i artystycznych tradycji środkowo-wschodniej Europy z wpływami włoskimi i niemieckimi, a także uzupełnianiu się żyjących tu niegdyś rozmaitych grup etnicznych. Grupy te choć są odmienne, to jednak wzajemnie są od siebie zależne, zostawiły trwały ślad w architekturze i charakterze Lwowa. O randze Lwowa świadczy fakt, że ponad pięćdziesiąt procent zabytków dzisiejszej Ukrainy znajduje się w tym mieście.

Kuchnia lwowska

Do najpopularniejszych potraw kuchni lwowskiej zalicza się:

 • sałatkę ziemniaczaną
 • barszcz ukraiński
 • soliankę – ze startych ogórków i ziemniaków
 • piernik ze śliwkami

Ciekawostki

 • Miastem partnerskim Lwowa jest Wrocław. Miasta te są bardzo ze sobą powiązane, gdyż po przejęciu Lwowa przez ZSRR mieszkańcy emigrowali do polskiego miasta. Lwowski Rynek przypomina też bardzo wrocławski.
 • Do dzisiaj miasto trzyma wiele polskich akcentów kultury. Nie trudno tu spotkać polskie restauracje, słyszeć język polski lub oglądać budynki polskiej architektury.

Na podstawie: artykuł Lwów http://pl.wikipedia.org/wiki/Lwów

licencja: GNU Free Documentation Licence, autorzy: Wikipedyści

 

 

Brak opinii