Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies.
Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce prywatności.
city break

CITY BREAK - MAGIA BARCELONY

CITY BREAK - MAGIA BARCELONY

Zapraszamy w fascynującą podróż do szalonego świata Gaudiego, Picassa i Salvadora Dali, do miasta, które tętni życiem przez całą dobę, a atmosfera magicznych fontann, czy pasjonującego tańca flamenco oraz smaki wyśmienitej katalońskiej kuchni, Cavy oraz sangrii na długo pozostają w pamięci. Zapierające dech w piersiach widoki, wspaniała śródziemnomorska przyroda, liczne dyskoteki i kluby nocne oraz doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych sprawiają, że nikt nie nudzi się w stolicy Katalonii!

Wyszukaj ofertę

Kierunek:
od:
do:
Dorosłych:
Wiek dziecka 1:
Wylot z:

Majówka w Barcelonie - 8 dni - hotel 4* (samolotem z Katowic)
1.
28.04.2019
05.05.2019
3790 PLN
2550 PLN
2.
29.04.2019
06.05.2019
3790 PLN
2550 PLN

Barcelona

Barcelona - miasto w południowo-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym, stolica prowincji o tej samej nazwie oraz wspólnoty autonomicznej Katalonii. Drugie co do wielkości miasto Hiszpanii. Główny ośrodek przemysłu kraju i finansowy regionu. Duży port morski oraz port lotniczy.

Barcelona zajmuje 100,4 km2 i liczy 1,621,537 mieszkańców. Aglomeracja Barcelony liczy 3 774 000 mieszkańców (w jej skład wchodzą m.in.: L'Hospitalet de Llobregat, Badalona, Sabadell).

Historia

Barcelona została założona przez Fenicjan. Powstała w starożytności (III wiek p.n.e.) jako kolonia rzymska, rozwinęła się jako jedna z najważniejszych republik kupieckich w basenie Morza Śródziemnego. Pozostałości po zbudowanych wtedy murach obronnych przetrwały w Dzielnicy Gotyckiej. Przejściowo zajęta przez Kartagińczyków (Hamilkar Barkas), a po drugiej wojnie punickiej przeszła ponownie pod panowanie rzymskie. Po upadku Rzymu zdobyta w 406 przez Swebów i Wandalów a w 416 przez Wizygotów, którzy utworzyli w Hiszpanii własne państwo. Przez krótki czas Barcelona była stolicą państwa Wizygotów.

W roku 712 Barcelona została opanowana przez Maurów. Przez blisko 100 lat znajdowała się pod ich panowaniem. W 801 zdobyta przez syna Karola Wielkiego - Ludwika została stolicą "Marchii Hiszpańskiej", która była buforem między państwem Karola Wielkiego a państwami Maurów. W latach 874-1137 Barcelona była stolicą niezależnego hrabstwa. Później została stolicą Królestwa Aragonii. Po zjednoczeniu z Kastylią w 1479 jej znaczenie spadło. W czasie wojny o sukcesję hiszpańską w latach 1705-1714 Barcelona została ufortyfikowana przez wojska angielskie. W czasie wojen napoleońskich w Hiszpanii w latach 1808-1814 Barcelona była kilkakrotnie widownią walk.

Miasto przeżyło burzliwy rozwój handlu i przemysłu w XX w., a po wojnie domowej (1936-1939) stało się centrum oporu republikanów i świadomości narodowej Katalończyków.

Współczesna koncepcja urbanistyczna Barcelony została opracowana przez znanego teoretyka architektury Ildefonso Cerdá (uważanego za "ojca" urbanistyki, autora Ogólnej Teorii Urbanizacji).

Zabytki i atrakcje turystyczne

Barcelona słynie ze swej architektury i niepowtarzalnego stylu. Jest to zarazem jedno z najładniejszych miast Europy, pełne urokliwych zaułków i zabytkowych budowli.

 • La Rambla - najsłynniejsza aleja Barcelony łącząca Plaça de Catalunya z portem. Jest to szeroka, obsadzona drzewami promenada. Znajduje się tu wiele barów i restauracji na wolnym powietrzu.

 • La Boqueria - XIX wieczna kryta hala targowa, będąca jedną z większych atrakcji miasta.

 • Gran Teatre del Liceu - teatr operowy, jeden z ważniejszych teatrów muzycznych w całej Hiszpanii, Europie i świecie.

 • Palau Güell / Palacio Güell - budynek zaprojektowany przez Antoniego Gaudi, hiszpańskiego architekta, pałac położony jest na wąskiej uliczce Carrer Nou de la Rambla. Wybudowany został w 1885 r.

 • Plaça Reial / Plaza Real - to placyk gdzie pod arkadami znajduje się wiele kawiarenek. Plac zdobią centralnie położona fontanna i latarnie projektu Gaudiego, na placu znajduje się wiele palm.

 • Mirador de Colón - kolumna wybudowana na cześć Krzysztofa Kolumba, która króluje nad okolicą wokół portu.

 • Sagrada Familia - Świątynia Pokutna Świętej Rodziny, budowa obiektu wciąż jest nieukończona, uważana za arcydzieło architektury, budowa została rozpoczęta w 1882 r. Uważana za symbol Barcelony.

 • Museo Marítimo - opisuje ono 700-letnią historię barcelońskiej żeglugi.

 • Port Vell - znajduje się tu wiele sklepów, restauracji, kino IMAX oraz jedno z największych akwarium w Europie - Aquarium de Barcelona.

 • Barri Gotic / Barrio Gótico (Dzielnica Gotycka) - to wąskie alejki i historyczne budynki, które otaczają katedrę. Na terenie katedry znajduje się ogród w krużganku, zaś w jej pobliżu znajdują się muzea: Museu d'Historia de la ciutat / Museo de Historia de Barcelona, które prezentuje historię Barcelony począwszy od I wieku p.n.e. Museu Frederic Mares / Museo Frederic Mares, w którym znajduje się elektryczna kolekcja obiektów sakralnych oraz dzieła sztuki z całego świata.

 • Museo Picasso, do którego wchodzi się przez XV wieczny Palau Aguilar, jest to zarazem jedno z najbardziej popularnych muzeów w mieście. Zawiera ono bogatą kolekcję wczesnych dzieł Picassa.

 • Gotycka katedra św. Eulalii z XIII-XV wieku.

 • Park Güell / Parque Güell - duży ogród w północno-centralnej części miasta.

 • Kościół Santa María del Mar - typowo gotycki pochodzący z XIV wieku.

 • Parc de la Ciutadella / Parque de la Ciudadela - znajduje się on we wschodniej części miasta, jest to przestronny park, który swą nazwę zawdzięcza znajdującym się na tym terenie XVIII-wiecznemu więzieniu, które w 1869 r. zburzono. W parku występują liczne ścieżki, ogrody, stawy i duża fontanna.

 • Museu Nacional d'Art de Catalunya / Museo Nacional de Arte de Cataluna, które gromadzi sławną kolekcję XIX- i XX-wiecznej sztuki.

 • ogród zoologiczny

 • Pałac Królewski Hrabiów Barcelony z XIV-XV wieku

 • Pałac Muzyki Katalońskiej przy ulicy Carrer Sant Pere Més Alt

 • XIV-wieczna kaplica św. Agaty (wbudowana w rzymski mur).

 • Szpital Św. Krzyża i Św. Pawła (Hospital de la Santa Creu i Sant Pau), który zaprojektował Lluís Domenech i Montaner

 • Dawny pawilon niemiecki na wystawę światową w 1929 autorstwa Miesa van der Rohe.

 • Passeig de Gracia jest jedną z głównych ulic handlowych i biznesowych miasta, na której zlokalizowanych jest kilka znanych projektów architektury.

 • Gracia - dzielnica Barcelony, będąca kiedyś niezależnym miastem. Aktualnie znajduje się tam wiele urokliwych placyków przepełnionych kawiarniami oraz 2 istotne dzieła Gaudiego (Park Güell, Casa Vicens).

 • Secesyjne budynki autorstwa Gaudiego, Lluísa Domenech i Montaner i innych.

 • Wzgórze Montjuic.

 • Palau Nacional na wzgórzu Montjuic.


 

Klimat

Barcelona znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, z łagodnymi, wilgotnymi zimami i suchymi latami. Styczeń i luty są najchłodniejszymi miesiącami ze średnią temperaturą 10°C. Opady śniegu są bardzo rzadkie. Lipiec i sierpień są najcieplejszymi miesiącami, ze średnią temperaturą 30°C. Najwyższa odnotowana temperatura w mieście to 38,6°C.

Demografia

Miasto Barcelona ma 1 673 075 mieszkańców, a metropolia 3 161 081.

Gęstość zaludnienia Barcelony to 15 779 osób na kilometr kwadratowy. 62% mieszkańców urodziło się w Katalonii, 23,5% przybyło z innych regionów Hiszpanii, a 13,9% z innych krajów (głównie z: Ekwadoru, Peru, Maroka, Kolumbii, Argentyny, Włoch, Pakistanu i Chin).

W 1900 roku Barcelonę zamieszkiwało 533 tys. ludzi. Liczba ta rosła powoli do 1950 roku, kiedy do Barcelony zaczęli przyjeżdżać ludzie z mniej zindustrializowanych regionów Hiszpanii. Najwięcej mieszkańców Barcelona miała w 1979 roku - 1 906 998 osób.

Transport

Barcelona jest drugim co do wielkości miastem Hiszpanii, tak więc posiada rozbudowaną sieć komunikacji miejskiej na którą składają się: metro, autobusy, tramwaje oraz różne sieci korporacji taksówek. Transport publiczny zapewnia połączenie z różnymi częściami miasta jak i z przyległymi gminami leżącymi w obszarze metropolitarnym Barcelony. Połączenie to obsługują sieci tramwajowe Trambaix oraz Trambesos. Barcelona posiada także Bus Turistic, który przejeżdża trzema trasami: czerwoną - trasa północną, niebieską oraz zieloną - trasa południowa, które łączą się ze sobą w kilku miejscach. W Barcelonie działa także sieć kolei podmiejskiej tzw. Renfe Cercanías - Cercanías Barcelona oraz kolej liniowa kursująca na wzgórze Montjuic.

Na podstawie: artykuł Barcelona (http://pl.wikipedia.org/wiki/Barcelona) w Wikipedii

licencja: GNU Free Documentation Licence, autorzy: Wikipedyści

 
2018-10-02 09:45:55
Witam,
Chcailibyśmy z mężem bardzo serdecznie podziękować biuru regent za świetnie zorganizowany wycieczke do Barcelony. Wyjatkowi piloci na miejscu p. Lidia z mężem dawali dużo seca i reagowali ze zrozumieniem na pojawiające sie przeszkody odnosząc to do wszystkich przebywajacych z róznych miast Polski. Nie spodziewalismy się , że aż tyle pieknych miejsc zobaczymy
Bardzo dziekujemy
Pozdrawiamy
Danuta i Krzysztof z Borówca
 
2018-05-08 14:28:24
Chciałabym podzielić się opinią o wycieczce do Barcelony(kwiecień 2018). Czytając przed wylotem opinie innych, myślałam,że to zwykłe ukłony w stronę opiekunów.Teraz rozumiem o co chodzi. Oprócz konkretnego programu zwiedzania , opiekunowie czuwają nad całą grupą jak i każdym z osobna. Wszystko poukładane a jednocześnie dopasowane do potrzeb indywidualnych, wiadomości historyczne przeplecione żartem i obyczajowością. No i najważniejsze - uśmiech i życzliwość. Pod skrzydłami pani Lidki i Sylwka każdy czułby się "zaopiekowany".
Anna i Andrzej z Dąbrówki Górnej
 
2017-09-18 09:00:36
Barcelona, sierpień 2017.
I tu jest duży problem. O ile nie budzi wątpliwości urok Katalonii, ogromna ilość miejsc, widoków - pozostawiających niedosyt że nie wszystko zdążyło się obejrzeć, zwiedzić, zapamiętać - to nie wiadomo co napisać o Lidce i Sylwku - rezydentach, opiekunach i przewodnikach. Zapoznałem się z wcześniejszymi wpisami i w zasadzie wszystko zostało już powiedziane. Powtarzanie pochwał, słów zachwytu, superlatyw, podziękowań - wydaje się już być banalne. Przez wiele lat swojego życia widziałem dużo, odwiedziłem sporo ciekawych i mniej interesujących krajów i miast. Nigdzie jednak nie spotkałem się dotąd z takim profesjonalizmem, znakomitą organizacją, naturalnym, nienachalnym ciepłem, kulturą, poczuciem humoru, spontaniczną, niewymuszoną życzliwością, elastycznością. Ich umiejętność rozwiązania czasem kłopotliwych, niezależnie powstających sytuacji, to mistrzostwo świata. A wszystko z najwyższą klasą. Przy okazji rada dla tych, którzy się z nimi w przyszłości spotkają: jeśli Lidia lub Sylwek mówią że coś warto zobaczyć, gdzieś na posiłek przysiąść - wierzcie im w to. 100 % się sprawdza. I co tu dodać? 10/10. Jeśli spotkacie na swej drodze Lidię i Sylwka - dobrze trafiliście. Dziękujemy i pozdrawiamy.
Małgorzata, Jacek, Błażej z Gdańska
 
2017-06-29 10:24:08
Właśnie wczoraj wróciliśmy "(28.06.2017r) z mężem z wycieczki Magia Barcelony zorganizowanej przez biuro Regent. Od samego początku zostaliśmy objęci opieką przez wspaniałych rezydentów Lidzie i Sylwka. Wspaniali ludzie - uśmiechnięci, pomocni w zrobieniu zakupów / pamiątek dla rodziny, serdecznych, z ogromną widzą o Hiszpanii i niesamowitym entuzjazmem i poczuciem humoru. Rzadko można spotkać tak cudownych, życzliwych i pomocnych ludzi!!! Jeśli kiedykolwiek jakakolwiek wycieczka to tylko z NIMI !!! Hotel pierwsza klasa zaraz przy morzu, jedzenie wyśmienite bez ograniczeń - czego chcieć więcej..... Jeszcze raz dziękujemy za wspaniałe 4 dni (i prosimy o uwzględnienie premii dla Lidzi i Sylwka)
Pozdrawiamy

Elżbieta i Jan z Odrzykonia
 
2017-06-17 10:16:33
Wyjazd do Barcelony bardzo udany Pani Lidka zapewniła nam wiele interesujących atrakcji. Napewno wrócę do Barcelony na dłużej!
Antonina z Warszawy
 
2017-05-21 10:16:29
W Barcelonie byliśmy od 1 do 4 maja Było wspaniale .Najlepsze podziękowania za ugoszczenie i pokazanie nam pięknej Barcelony i nie tylko ,zasługuję nasza przewodniczka pani Lidka . pozdrawiam :-) i Polecam :-)
Wioleta z Choczewa
 
2017-07-03 10:16:21
Wycieczka do Barcelony dobrze zorganizowana, pani Lidka jest świetną przewodniczką, pokazała nam wiele fajnych miejsc, była bardzo pomocna i zaangażowana w swoją pracę. Pan Sylwek - świetny kierowca i człowiek z poczuciem humoru. Jedyny minus to hotel z cienkimi ścianami i długą kolejką do jadalni. Ogólnie polecam, to była moja kolejna wycieczka z biurem Regent i nie ostatnia!
Leszek i Jadzia z Białogardu
 
2016-11-27 10:16:16
Byłyśmy uczestniczkami wycieczki do Barcelony w dniach 9-12 września br. Opiekowali się nami (bo tak to należy nazwać) Pani Lidia i Pan Sylwester. Ta wyprawa była dla nas prawdziwą ucztą dla ciała i duszy, a na tę ucztę zapracowały każdego dnia punktualnie i z uśmiechem buzie Pani Lidki i Pana Sylwka, naszych rezydentów, oraz ich wiedza i sposób jej przekazywania. Człowieczeństwo to dziś rzadka cecha. Jadąc do Hiszpanii z biurem Regent i spotykając rezydentów Panią Lidkę i Pana Sylwka przekonasz się, że jesteś najważniejszy, że jesteś człowiekiem a potem dopiero turystą. Z wyrazami wdzięczności, buziakami i życzeniami wszystkiego co się szczęściem zwie dla sympatycznej pary Pani Lidki i Pana Sylwka
Maria i Mirka z Łodzi
 
2017-07-12 10:15:44
To nie będzie opinia o biurze tylko pochwała rezydentów - P. Lidii i P.
Sylwka Kopczyńskich. Tak uśmiechniętych i zaangażowanych osób dawno nie spotkałem. Dzięki nim ten wyjazd był ciekawszy. Mają ogromną wiedzę i chcą się dzielić nią z innymi. Od samego początku duża pomoc po wylądowaniu w Barcelonie, uroczy, uśmiechnięci. Życzliwość, wiedza, pomoc na każdym kroku, humor, świetne warunki transportowe towarzyszyły nam każdego dnia od rana do wieczora i do końca wycieczki tj.
odprowadzenie na lotnisko. Dziękujemy Wam za to, polecamy Barcelonę z tą parą tj. P Lidią i P Sylwkiem. Pozdrawiamy
Witosława, Radek, Jerzy z Gdańska
 
2017-06-22 10:15:37
Z przyjemnością podzielę się moją opinią Byłam na wycieczce "City Break-Magia Barcelony-4 dni(samolotem z Wrocławia) Jestem Bardzo zadowolona.
Wszystko było SUPER .
Barcelona piękna .Przewodnicy p.Lidia i p.Sylwester doskonali ,b.dobrze zorganizowani i słowni.
Przelot liniami Ryanair sprawny i Wasza "-Regent "informacja b.dobra .
Hotel b.ładny,czysty ,pięknie położony -przy plaży(widok na morze a z drugiej strony góry).
Dziękuję serdecznie .
Elżbieta z Dzierżoniowa
 
2017-05-29 14:17:05
WITAM WŁAŚNIE WRÓCIŁEM Z BARCELONY ( 24 05 -28 05 2017 ) I CHCIAŁBYM NA GORĄCO WYJAWIĆ MOJĄ OPINIĘ . JESTEM BARDZO ZADOWOLONY Z PROGRAMU WYCIECZKI A W SZCZEGÓLNOŚCI Z JAKOŚCI OBSŁUGI ZE STRONY MIEJSCOWEGO BIURA PANI LIDI KOPCZYŃSKIEJ . MÓWIE TO W OPARCIU O FAKT IŻ WCZEŚNIEJ BYŁEM NA PODOBNYCH IMPREZACH ( w prawdzie z innymi biurami ) ALE ŻADNA POPRZEDNIA IMPREZA NIE MOŻE SIĘ Z TĄ RÓWNAĆ POD WZGLĘDEM OPIEKUNA I PRZEWODNIKA
Tadeusz z Sulęcina
 
2017-03-24 10:15:15
Wycieczka: 15-19 marzec 2017 - BARCELONA / biuro REGENT
REZYDENCI:
Na samym początku muszę okazać swoje bardzo pozytywne zapoznanie się z rezydentami na lotnisku - LIDIĄ i SŁAWKIEM! Poczułem się jakbym ich znał od dawna i tak pozostało do końca wycieczki ;-). Cechują się wyjątkowym PROFESJONALIZMEM w tym co robią, WIEDZĄ, którą potrafią fachowo przekazać. Lidia kocha co robi i to widać a Sławek ma właściwe poczucie humoru. Program był zrealizowany perfekcyjnie - wszystko zgodnie z planem zrealizowane, żadnych opóźnień, kolejek ani problemów. W te kilka przyjemnych i udanych dni z Nimi zobaczyłem więcej niż oczekiwałem i poczułem ducha Katalonii. Ocena 10 dla nich to trochę za mało.
Acha! Jednego im nie wybaczę - że odwieźli mnie na lotnisko ;-).
REGENT:
Wycieczka zorganizowana ogólnie bardzo dobrze. Hotel bardzo fajny z bardzo dobrym wyżywieniem i obsługą. Bardzo sprawnie zorganizowane wszelkie transfery.
Moją rekomendacją dla REGENTA niech będzie to, że 24 maj 2017 wyruszam z nimi do Rzymu, a dla REZYDENTÓW, że pomimo iż zwiedziłem już kawał świata wracam do Barcelony i okolic jeszcze w tym roku. ”
Andrzej z Nędzy
 
2017-05-27 14:17:41
Te 5 gwiazdek przyznaję rezydentom Lidce i Sławkowi . Miłe przywitanie na lotnisku już było zwiastunem tylko dobrego ,pomimo czekającej nas drugiego dnia najgorszej pogody jaka mogła się przytrafić w Hiszpanii .Tak naprawdę gdyby nie ich profesjonalizm , wyjątkowo wesoła i zgrana grupa, nie byłoby tylu wspaniałych wspomnień miejsc ,ludzi i zabawnych sytuacji .Hotel traktuje z przymrużeniem oka 4 * hmmmm....wiele do życzenia jak na tyle gwiazdek ,jednak trzeba szukać pozytywów. Wyjazd uważam za bardzo udany ;):)
Beata z Rumii