Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies.
Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Poprzedni Następny

Wyszukaj ofertę

Kierunek:
od:
do:
Dorosłych:
Wiek dziecka 1:
Wylot z:

City Break - Magia Paryża na bis - 5 dni (samolotem z Krakowa)
Program
Paryż uznawany jest za kwintesencję francuskiej elegancji, która spowija paryżan i daje powód do dumy reszcie narodu. Zapraszamy więc do jego lepszego poznania podczas kolejnej wizyty, która umożliwi Państwu odkrycie pełnych tajemnic malowniczych dzielnic, zapierających dech w piersiach widoków oraz luksusowych butików i nowoczesnych wieżowców, które idealnie komponują się z resztą miasta. Ponadto wyszukana francuska kuchnia, wyśmienite wino oraz różnorodny wachlarz atrakcji znajdujących się na tle zachwycającej panoramy miasta, proponują coraz nowsze przeżycia, których nie sposób w pełni doznać będąc w stolicy Francji tylko raz. Wybierzmy się więc razem na kolejny spacer paryskim uliczkami oraz poczujmy ponownie smak prawdziwej paryskiej bagietki, ratatuille czy creme brulee.

Program:

1 dzień:
Odprawa na lotnisku i przelot do Paryża – stolicy Francji. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny lub zwiedzanie w zależności od godzin przylotu.

2 - 3 dzień:
Kolejne dwa dni to czas na poznanie niezwykłych miejsc i atrakcji miasta, takich jak
- Ogrody Luksemburskie, które miały przypominać florenckie Ogrody Boboli z Pałacem będącym dzisiaj siedzibą senatu oraz Fontanną Medyceuszy, będącą największą atrakcją letnią ogrodu
- Cmentarz Pere-Lachaise – najsłynniejszy paryski cmentarz, gdzie pochowano m.in. Fryderyka Chopina, Moliera, Balzaca czy Oscara Wilde
- Marais – dzielnica uchodząca za najbardziej malowniczy zakątek metropolii z Placem Wogezów – najstarszym placem w mieście
- Muzeum Carnavalet – renesansowy budynek ze zbiorami prezentującymi historię stolicy Francji
- malownicza dzielnica Saint Germain des Pres z luksusowymi butikami, licznymi urokliwymi sklepikami i kawiarenkami, pozostałościami opactwa Saint Germain des Pres oraz Kościołem Saint Sulpice – drugą co do wielkości świątynią w Paryżu, wyróżniającą się imponującymi organami
- Wieża Montparnasse, z której najwyższych pięter można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na Paryż, w pogodne dni widzialność sięga aż 40 km
- Les Invalides z budynkiem szpitala, gdzie niegdyś mieściło się ponad cztery tysiące pacjentów oraz kościołem, gdzie spoczywają prochy Napoleona Bonaparte
- Muzeum Rodina, gdzie znajduje się ponad sześć tysięcy rzeźb wykonanych w terakocie, gipsie, brązie, marmurze, kamieniu, wosku
- Avenue Montaigne – jedna z najdroższych ulic w Paryżu ze sklepami znanych projektantów takich jak Louis Vuitton, Dior, Chanel, Valentino, a także jubilerów oraz luksusowymi hotelami
- La Defence – nowoczesna dzielnica biznesu z Nowym Łukiem – Arką zamykającym oś biegnącą przez Paryż ze wschodu na zachód, licznymi rzeźbami współczesnych artystów oraz Kościołem Matki Boskiej Zielonoświątkowej – miejscem, gdzie ludzie przychodzą nie tylko się modlić, ale także rozmawiać i rozmyślać
- Dzielnica Bercy z rzeźbami znanymi jako „dzieci świata” oraz parkiem, gdzie w XIX wieku znajdowało się międzynarodowe centrum handlu winem i spirytusem

W przerwach podczas zwiedzania proponujemy czas wolny, podczas którego można wstąpić na posiłek do słynnej paryskiej restauracji Euro 1728, która wzorowana jest na tych z przełomu XVII/XVIII wieku, znajduje się w dostojnej posiadłości w sercu Faubourg Saint-Honore, w której niegdyś mieszkały takie francuskie znamienitości jak La Fayette czy markiza de Pompadour, a kuchnia z pełną dbałością o szczegóły przygotowuje dania według siedemnastowiecznych przepisów (płatne indywidualnie wg zamówienia) lub skorzystać z atrakcji dodatkowych takich jak:
- fundacja Luis Vuitton - osobliwy nowoczesny budynek mieszczący m.in. bibliotekę oraz muzeum sztuki (ok. 16 euro/os.)
- Muzeum Picassa z największą państwową kolekcją dzieł malarza na świecie (ok. 13 euro/os.)
- Museum d’Orsay, gdzie znajdują się zbiory zawierające głównie sztukę francuską młodszą od tej prezentowanej w Luwrze, ale starszą od zbiorów Centre Georges Pompidou (ok. 15 euro/os.)
- Bazylika Saint-Danis - imponująca gotycka bazylika z przepięknym wnętrzem przepełnionym zabytkowymi posągami i sarkofagami, będąca miejscem pochówku niemal wszystkich królów francuskich, m.in. Ludwika XVI i Marii Antoniny (ok. 8 euro/os.)
- Katakumby Paryża - ciągnące się kilometrami podziemne korytarze, pełne szczątków ludzkich, gdzie Victor Hugo umieścił akcję „Nędzników”, a w czasie II wojny światowej spotykali się członkowie francuskiego ruchu oporu (ok. 16 euro/os.)
- Shakespeare and Company Bookstore – wizyta w małej, magicznej księgarni jak z bajek, gdzie obok najróżniejszych książek znajdziemy piętro, gdzie znajduje się mini czytelnia, pianino oraz wygodne miejsca, aby usiąść i chłonąć atmosferę świątyni czytelnictwa (płatne indywidualnie wg zakupów)
- Centre Pompidou – budynek, w którym mieści się m.in. muzeum sztuki współczesnej z dziełami artystów reprezentujących głównie surrealizm, kubizm, ekspresjonizm i fowizm, a nowoczesny wygląd budynku pobudza wyobraźnię każdego zwiedzającego (ok. 14 euro/os.)
- Stade de France - podczas wizyty można śledzić trasę, jaką przemierzają najwięksi sportowcy, poczuć atmosferę szatni, przejść tunel prowadzący na murawę, zamknąć oczy i poczuć emocje największych wydarzeń sportowych (ok. 15 euro/os.)

Wieczorami proponujemy słynne paryskie rozrywki, które świetnie oddają ducha tego miasta:
- Kabarety Paryża – słynne „Moulin Rouge”, „Lido”, które olśniewają i zachwycają, pełne przepychu rewie, piękne stroje, taniec i muzyka (od 70 euro/os.)
- Wieczór francuski – tradycyjna kolacja francuska złożona z kilku tradycyjnych dań podawanych przy akompaniamencie muzyki regionalnej (od 45 euro /os.) (min. 10 osób)
- Kolacja na Wieży Eiffla – niezwykłe miejsce na romantyczny wieczór, z zapierającym dech w piersiach widokiem na wieczorny Paryż (od 90 euro/os.)
- Le Ciel de Paris - restauracja, która oprócz dań autorskich przepisów dwóch szefów kuchni, serwuje również zapierający dech w piersiach panoramiczny widok na stolice Francji. Jest ona także idealnym miejscem, aby rozsmakować się w sztandarowych daniach kuchni francuskiej z oryginalnym twistem (od 39 euro/os.)
- Hard Rock Caffe, gdzie można zatrzymać się na pyszny posiłek, orzeźwiający koktajl, wyjątkowe zakupy czy niezapomniane wydarzenie na żywo (płatne indywidualnie wg zamówienia)

4 dzień:
Proponujemy jako dzień wolny, który można przeznaczyć na zakupy w galerii Lafayette, butikach Versace, Hermes, Chanela, czy Diora lub wiosce outletowej La Vallée, lokalne atrakcje lub udział wybranej w wycieczce fakultatywnej.
- Zamki pod Paryżem – Zwiedzimy dwa piękne zespoły pałacowo – parkowe. Wycieczkę zaczniemy od Fontainbleau – położona w rozległym lesie, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, dawna rezydencja królewska, z której powstaniem związani byli francuscy malarze reprezentujący tzw. szkołę Fontainebleau oraz elita włoskich architektów, rzeźbiarzy i malarzy. Następnie przejedziemy do Vaux Le Vicomte - pałacu wybudowanego w stylu klasycyzującego baroku, zwanego stylem Ludwika XIV, stanowiący przykład założenia w typie "entre cour et jardin", będący, obok Wersalu, najwybitniejszym XVII-wiecznym zespołem parkowo-pałacowym we Francji. Cena wycieczki ok. 45 euro/os. + bilety wstępów.
- Pałac w Wersalu jest niekwestionowanym symbolem królewskiej Francji i jednym z najpiękniejszych zabytków na całym świecie, w którego murach niejednokrotnie rozstrzygały się losy świata. Barokowy Wersal, z ponad 120 salami takimi jak Galeria Luster, Kaplica Pałacowa, czy Apartamenty Królewskie, otoczony jest wspaniałymi ogrodami i parkiem ze wspaniałymi fontannami oraz Aleją Królewską. Cena wycieczki ok. 17 euro/os. + bilety wstępów.
- Disneyland Resort Paris – najczęściej odwiedzany park rozrywki w Europie, składający się z 5 krain tematycznych, stworzonych na podstawie opowieści i bajek Disneya: Main Street - klasyczna uliczka z miasta amerykańskiego początków XX wieku, Dziki Zachód z Indianami i kowbojami, Kraina Przygód z piratami, Robinsonem Crusoe i Indiana Jones, Kraina Odkryć z Michaelem Jacksonem, rakietą kosmiczną i światem przyszłości, wreszcie Kraina Fantazji, gdzie wszystkie najpiękniejsze postaci z filmów Disneya odżywają jak za dotknięciem magicznej różdżki. Mnóstwo pięknych restauracji, kawiarni i sklepików z pamiątkami, słowem wszystko, czego dusza może zapragnąć. Cena wycieczki ok. 25 euro/os. + bilet wstępu.
- Beauvais – zwiedzanie starego miasta i jednej z najpiękniejszych świątyń francuskich – Katedry św. Piotra – najwyższe w całym kraju sklepienie, XVI – wieczne witraże oraz zegar astronomiczny zrobią wrażenie na każdym odwiedzającym. Cena wycieczki ok. 35 euro/os.

Wieczorem proponujemy odwiedzić lokalne puby, w których będziemy mieli niepowtarzalną możliwość skosztowania słynnych francuskich win, calvados, czy oryginalnego szampana lub wizytę w restauracji Le Train Bleu - mieszczącej się na pierwszym piętrze stacji kolejowej Gare de Lyon, ujmującej neoklasycystycznymi freskami, schodami oraz złoceniami. Dania serwowane w tym pięknym miejscu pozwalają gościom poczuć się luksusowo i wyrafinowanie, kosztując wysokiej jakości produktów z szczególnie chronionych przepisów (płatne indywidualnie wg zamówienia).

5 dzień:
Wykwaterowanie z hotelu, czas wolny w zależności od godzin wylotu, transfer na lotnisko, przelot do Polski.

Zakwaterowanie podstawowe:
Hotele 3* położone w pobliżu środków komunikacji miejskiej/podmiejskiej, w odległości kilku przystanków od największych atrakcji Paryża. Wszystkie hotele oferują wygodnie urządzone i zadbane pokoje 2 osobowe (możliwość 1 dostawki) z łazienką, TV i telefonem.
Wyżywienie - śniadania kontynentalne
Hotele m.in. Ibis Sud Stade de France, Campanille Bobigny

Zakwaterowanie opcjonalne (na zapytanie):
Hotele 4* i 5* dla osób, które wyjątkowo cenią sobie komfort i wysoki standard noclegu. Położone blisko komunikacji miejskiej/podmiejskiej w odległości kilku przystanków od największych atrakcji Paryża. Wszystkie hotele oferują wygodnie urządzone, dobrze wyposażone i zadbane pokoje 2 osobowe (możliwość 1 dostawki) z łazienką, TV i telefonem.
Wyżywienie - śniadania w formie bufetu
Dopłata Hotele 4* + 1.100zł/os
Dopłata Hotele 5* + 2.200zł/os

Informacje dodatkowe:
- Spotkanie z pilotem/przedstawicielem organizatora nastąpi na lotnisku w Polsce lub po przylocie w Paryżu.
- Transfery z/na lotnisko są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności od ilości osób, natomiast przejazdy podczas zwiedzania komunikacją miejską i/lub podmiejską.
- Kolejność dni zwiedzania może ulec zmianie.
- Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów.
- W przypadku wylotu z Paryża w godzinach porannych zamiast śniadania może być wydany pakiet śniadaniowy.
- Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.
- „Single” - bez dopłaty, przy dokwaterowaniu do pokoju 2 lub 3 osobowego (opcja na zapytanie).
- „Zniżki dla dzieci” - dotyczą dziecka do 12 lat zakwaterowanego wspólnie z 2 osobami pełnopłatnymi.

WAŻNE:
Bardzo prosimy o dokładne wypełnianie formularza rezerwacyjnego w szczególności podania pełnego nazwiska i imienia zgodnego z dokumentem, którym będą się Państwo posługiwali podczas podróży, daty urodzenia oraz obywatelstwa. Prosimy też o sprawdzenie terminu ważności tego dokumentu.
Cena zawiera
- przelot samolotem na wybranej trasie
- opłaty i podatki lotniskowe
- koszt przewozu bagażu podręcznego (WIZZAIR o wymiarach 42x32x25cm, waga nie jest określona, RYANAIR o wymiarach 55x40x20cm, waga do 10 kg)
- 4 noclegi w hotelu 3*
- zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym
- 4 śniadania
- opiekę polskojęzycznego pilota/przedstawiciela Regent
- podstawowe ubezpieczenie KL, NW, bagażu
- gwarancję niezmienności ceny
Cena nie zawiera
- Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie ramowym, na który należy przeznaczyć dodatkowo ok. 110 – 150 euro/osoba. Kwota ta obejmuje transfery z/na lotnisko, opłatę za podatek turystyczny, bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji, bilety komunikacji miejskiej i/lub podmiejskiej podczas realizacji programu zwiedzania oraz usługi lokalnych przewodników.
- Kosztu wycieczek fakultatywnych i atrakcji poza programowych.
- Kosztu posiłków zamawianych indywidualnie.
- Kosztu usługi przewozu bagażu głównego (rejestrowego), którego waga uzależniona jest od linii lotniczej realizującej przelot (WIZZAIR - do 23kg; RYANAIR - do 15kg). Usługę tę można nabyć opcjonalnie dla wszystkich lub tylko wybranych podróżujących osób za dodatkową opłatą.
- Dopłaty do pokoju jednoosobowego (500 PLN/os.)

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.
1.
17.09.2017
21.09.2017
2990 PLN
1990 PLN
NOT FOUND
Brak opinii